3 Mayıs 2010 Pazartesi

????

Anlam Arayışı diye başlık attım önce. Bir kaç paragraf yazdım. Yollarda bekleyen 70 yaşında dilenci teyzelerle, selpak satan on yaşındaki kızlar ve onların önünden gözüne bile bakmadan geçen bizler hakkında.

Bir paragrafta sordum kendime neden bu dünya eğer sonsuz hayatımıza adım atmamızı sağlayan bir geçiş noktası ise herkes eşit haklara sahip değil? Neden olduğundan daha önemli bir hale getiriliyor? Neden insanlar açlıktan ölüme terk ediliyor? Neden insanlar işsiz kalıyor? Ya da aslında işe niye ihtiyacımız var? Eğer eninde sonunda bu dünyayı terk edeceksek neden insanlar sadece tüketebileceği kadarını değilde sonsuza kadar yaşayacakmış ve herşey kendisinin olmalıymış gibi yaşayıp tüketiyor?

Sonra shift+del komutu ile karşılaştı yazdıklarım. Sadece aklımda şu soru kaldı. Ya aradığımız yegane anlam, var oluş nedenimiz, tüm bu olanlar aslında hiç bir insan tarafından anlaşılabilecek olgular değilse? Sadece tek görevimiz doğmak, nefes almak ve son nefesimize kadar burada önümüze çıkanları yaşamaksa? Çok zenginde olabiliriz, çok fakirde, çok vicdanlıda, çok vicdansızda, bebek gibi temiz bir ruhta, şeytanın vücuda bürünmüş halide. Hepsi elimizde mi? Değil diye düşünüyorum ama mutlaka bir parçada bizim söz söyleme hakkımız var.

Çok geç oldu Scotty, bir daha ki ne kaldığımız yerden devam edelim...

Hiç yorum yok: